Blog wspiera Agencja Reklamowa eCreo.eu z Poznania. Tworzymy strony internetowe, sklepy internetowe, pozycjonujemy strony www.

14th
PAźDZIERNIKA

Internauci ufają reklamie w sieci

Posted by admin under Reklama

Internauci wskazują reklamę w sieci jako najbardziej wiarygodne źródło informacji o produktach spośród reklam we wszystkich mediach – wynika z badania portalu Gazeta.pl i działu interaktywnego Next grupy Starcom Media Vest na temat zachowań zakupowych polskich internautów.
Według badań – wbrew powszechnej opinii na temat denerwującego charakteru reklam w Internecie – internauci skłonni są bardziej ufać reklamie internetowej i uznają ją, obok prasowej, za bardziej pomocną, niż inne formy reklamy. Niemal 2/3 internautów deklaruje, że może zaufać reklamie internetowej, prasowej – 56 proc., a telewizyjnej - 36 proc. Internet dla 78 proc. użytkowników jest głównym źródłem informacji o produktach. 65 proc. osób, które dowiedziały się o jakimś produkcie w Internecie, jego zakupu także dokonuje online. Sklep, czyli drugie źródło informacji o produktach, wskazuje jedynie 44,2 proc. internautów. Prawie połowa internautów w wieku 25-34 lat w ostatnim tygodniu przed badaniem szukała informacji o produktach na stronach producentów. Ponad 40 proc. było zainteresowanych opiniami o produktach wyrażanymi przez użytkowników, a ponad 30 proc. korzystało z porównywarek cen. Aż co czwarty użytkownik w wieku 25-34 lat aktywnie przeszukuje fora internetowe, nie tylko czytając, ale też zadając pytania o produkty. Podczas badania zebrano 2647 pełnych i poprawnie wypełnionych kwestionariuszy. Zaproszenia do ankiet zostały rozesłane pocztą elektroniczną, a rekrutacja odbyła się na portalu Gazeta.pl.

Źródło: www.press.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.