Blog wspiera Agencja Reklamowa eCreo.eu z Poznania. Tworzymy strony internetowe, sklepy internetowe, pozycjonujemy strony www.

3rd
CZERWCA

Polska reprezentacja na Imagine Cup 2008

Posted by mroszak under Ośla łączka

Jest już oficjalna lista(ogłoszona przez Microsoft) polskich drużyn i uczestników na tegoroczny konkurs technologiczny dla studentów Imagine Cup 2008, który odbędzie się w lipcu. Tym razem nasi rodacy zakwalifikowali się do następujących kategorii :
- w kategorii Projektowanie Systemów Wbudowanych Polskę reprezentować będzie drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej;
- w kategorii Algorytm z przeciwnikami zmierzy się Radosław Czyż z Politechniki Krakowskiej;
- w specjalnej podkategorii “Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność” nasz kraj będzie reprezentować zespół Together z Politechniki Poznańskiej;
- w kategorii Projektowanie Oprogramowania do rozgrywki stanie zespół Demoscene Spririt z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, wyłoniony podczas krajowego finału zorganizowanego wspólnie z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego.

Drużyna Aero@PUT z Politechniki Poznańskiej w składzie: Piotr Kryger, Mikołaj Małaczyński, Piotr Ślęzak oraz Jakub Pawłowski będzie reprezentować Polskę w Paryżuw kategorii „Projektowanie Systemów Wbudowanych”. Kierownikiem grupy jest mgr Wojciech Świtała.

Drużyna Together w składzie: Dariusz Walczak, Marcin Wrzos, Piotr Sikora oraz Tomasz Nowak to zespół, który zaprezentował najlepsze rozwiązanie w specjalnej podkategorii “Projektowanie Oprogramowania – Nagroda za Interoperacyjność”. Grupa z Politechniki Poznańskiej pracowała pod kierunkiem dr inż. Jacka Jelonka.

Drużynę Demoscene Spirit reprezentują Agata Czapracka, Szymon Majewski, Łukasz Michniewicz i Wiktoria Szydło z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Agata Majewska z Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i zaprezentują aplikację o nazwie LifeTracker, której zadaniem jest śledzenie na w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem. Kierownictwo na praca obejmował mgr Tomasz Gdala. Było to najlepsze rozwiązanie w kategorii Projektowanie Oprogramowania.

“To niezwykle budujące patrzeć na młodych ludzi, którzy z pasją, zaangażowaniem i fascynacją tworzą nowe projekty i rozwiązania. Microsoft Imagine Cup to dla nich możliwość stawienia czoła ogromnemu wyzwaniu, a jednocześnie wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które jest szansą na satysfakcjonującą rywalizację i dobrą zabawę. Właśnie ci młodzi ludzie w przyszłości zapewnią innowacyjność i rozwój nowym technologiom. Dlatego cieszę się, że Microsoft może im towarzyszyć w rozwijaniu ich pasji i talentów” - powiedział Karol Wituszyński z polskiego oddziału Microsoft.

Imagine Cup to największy międzynarodowy konkurs technologiczny dla studentów. Organizowany jest już po raz szósty. Kategorie w jakich będą się zmierzali studenci to : Projektowanie oprogramowania, Projektowanie systemów wbudowanych, Projektowanie gier, Projekt Hoshimi – bitwa programistyczna, Technologie informatyczne, Algorytmy, Fotografia, Film krótkometrażowy oraz Projekt interfejsu.

Motywem przewodnim konkursu jest hasło : „technologia, która pomaga chronić środowisko”. Uczestnicy będą przy pomocy technologii rozwiązywali zadane im problemy przez organizatorów.
Suma nagród w tegorocznej edycji to prawie 435000 zł.

Więcej informacji na stronie: www.imaginecup.pl

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.